Parfém = Vaše druhá kůže

Parfém = Vaše druhá kůže

Žádná žena si zřejmě neumí představit život bez své oblíbené vůně. Patří k nám, podtrhuje naši osobnost, zpříjemňuje všední den. Kde vlastně vznikl původní parfém? První „prototypy“ vznikly již ve starověké Mezopotámii ve 2. tisíciletí před naším letopočtem. Zřejmě to byly úplně jiné typy vůní než na, které jsme zvyklé dnes. Velký „boom“ zažil tento průmysl ve starověkém Římě, k výrobě omamných vůní se používaly pryskyřice stromů, byliny a orientální koření jako je například myrta, bergamot a koriandr. Rozvoj parfumérství bral skutečně na obrátkách, již v renesanci (především v Itálii a Francii) byl velmi oblíbený na královských dvorech. I francouzský král Ludvík XV. byl známý svým rozmarem – požadoval každý den jiný parfém pro svou komnatu. Dokonce své milence madam Pompadour dopřával ty nejdražší a nejvybranější značky předních parfumérů.

Zřejmě nejznámější ikonou parfémů je Coco Chanel, francouzská módní návrhářka. Propagovala především praktické oblečení pro ženy v pánském střihu. Tuto tehdejší extravaganci podtrhla uvedením světově známým parfémem Chanel No. 5 roku 1924. Jehož hrdou nositelkou byla i neméně slavná Marilyn Monroe.

Mezi muže, návrháře, kteří ohromili svět svými parfémy se řadí Christian Dior, Yves Sant Laurent, Giorgio Armani, Calvin Klein a další známé tváře.

Podle kterých kritérii vybírat parfém?

  • vybírejte hlavně intuitivně, každý má svůj jedinečný vkus.
  • podle ročního období, na léto si vybírejte lehčí vůně. Ty těžší nechte na zimní období.
  • podle intenzity, pamatujte, že nesmí „obtěžovat“ Vaše okolí.
Pár tipů na úžasné parfémy
Pár tipů na úžasné parfémy

Pár tipů na úžasné dámské parfémy, které uhranuly módnímu průmyslu:

  • Yves Saint Laurent, Opium
  • Christian Dior, Poison
  • Chanel, Coco Mademoiselle
  • Calvin Klein, Euphoria
  • Nina Ricci, L´Air du Temps

Mnoho recenzí na krásné dámské vůně naleznete pěkně pohromadě na stránce Recenze dámských parfémů.

Vyberte si svůj luxusní kousek a oslňte podmanivou vůní.

Pár tipů na úžasné pánské parfémy

Protože zde máme i hodně recenzí na pánské parfémy, tak máme tipy i na ty nejlepší pánské parfémy. Ty které jsou podle nás nejlepší naleznete na stránce Nejlepší pánský parfém.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Časový limit byl překročen. Načtěte prosím CAPTCHA znovu.