Zlatá kniha parfémů - John Oakes

Zlatá kniha parfémů – John Oakes – kniha

Světu vůní jsem propadl naplno a proto hledám informace všude. Od internetu po časopisy, tak po knihy. Na internetu, ale i u časopisů často narážím spíš na přepisy informací od výrobců. Takže u každé vůně se dovídám že ta ši ona vůně je určena pro sebevědomé muže atp… , proto jsem se snažil dostat ke knize Zlatá kniha parfémů. Čekal jsem od ní plno informací o jednotlivých parfémech.

Knihu jsem hledal na internetu v antikvariátech, nakonec jsem se ke knize dostal v knihovně. Podle názvu knihy jsem očekával velkou encyklopedii plnou fotek a povídaní o parfémech a vůních všeobecně. Fotky jsem v knížce nenašel. Zato povídaní bylo v knize mnoho. Jenže brzo jsem zjístil, že parfémy byly od doby vydání knihy 1996 ve světě u nás 1998 nakladatelství Dita, byly  často přeformulovány. Autor popisuje původní dnes již slavné vůně, které dnes voní jinak. Často o vůni píše že jde o novinku, což v té době byla, dnes již jde o nesmrtelnou klasiku. Jde znát, že často neznal celé složení vůně, ale jeho zkušený nos tyto vůně dobře rozeznal.

Shrnu to, kniha pro mě měla kniha přínos jen v tom, že jsem si nastudoval jak autor o různých vůních píše, ale to je tak vše. Zkrátka nasál jsem sloh, kterým se dá o vůních psát. Jedna ze zbytečností která v knize je část knihy Hledání vůní podle hvězd. Zkrátka kniha už dnes není ničím přínosná. Možná jen seznámení se s termíny.

Sám jsem si myslel, že knihu napsala autorka, protože píše o ženských vůních a myslím že i v úvodu psala o tom že je žena. Jenže autor podle googlu vycházi coby muž, který napsal ještě mnoho knih o víře. Knihu již nemám u sebe, aby jsem si to ověřil. Proto píši, že knihu napsal muž, ale mohla to být i žena.

Jedna z recenzí na tuto knihu je zde.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Časový limit byl překročen. Načtěte prosím CAPTCHA znovu.