Archiv pro rubriku: Recenze čtenářek a čtenářů

Recenze parfému Madame Glamour Suddenly

Tento parfém patří mezi ty levnější. Lze jej pořídit v supermarketu Lidl za asi 100 Kč. Je to vůně, která je záměrně vytvořena jako napodobenina Chanel Coco Mademoiselle. 150 Angličanek se dokonce zúčastnilo slepého testu, kde porovnávaly právě Madame Glamour Suddenly s Chanel Coco Mademoiselle. Většina z žen se shodla na tom, že verze Suddenly je mnohem lepší než jeho původní vzor. Dokonce ji považovaly za dražší než originál. Madame Glamour Suddenly tedy patří spíše mezi ty lepší, kvalitnější a vydařenější napodobeniny.

Jak vypadá?

Nejedná se o nějaký originální či nádherný flakonek, který byste nutně museli mít doma vystavený na poličce. Spíše je naprosto běžný až tuctový. Prostě odpovídá ceně. Trošku života mu dodávají zlaté prvky a nápis.

Jaká je vůně?

Vůně je středně intenzivní, není vtíravá ani nepříjemná, nesmrdí po alkoholu a není moc kořeněná. Také není moc těžká, spíše odlehčenější a tak nějak přirozeně sedí. Je velmi elegantní a ženská. V porovnání s Chanel Coco Mademoiselle je spíše sladší, orientálnější a dřevitější. Je v ní cítit spousta květin a trochu citrusů. Vůně Madame Glamour Suddenly se nerozvíjí a postupně neuvolňuje, spíše zůstává stále stejná.

Jak dlouho vydrží?

Co se výdrže týká, tak je to takový průměr. Na kůži vydrží jen krátce, takže je třeba mít flakonek stále u sebe a často přestřikovat. Na oblečení ovšem vydrží déle a dobře.

Kdy jej nosit?

Je ideální na běžné denní nošení. A to proto, že je to sice vůně příjemná, ale není nijak výjimečná, originální či rozpoznatelná. Prostě ji nepoznáte mezi ostatními parfémy. Díky vůni květin a citrusů je vhodná spíše na léto, případně i na jaro. Na podzim či zimu je až příliš sladká a veselá.

Osobní zkušenost

Já jsem s touto vůní nadmíru spokojená. Je to takový klasický příklad málo peněz za hodně muziky. Někomu by se nemuselo zdát vhodné kupovat si napodobeninu, ale mě to vyhovuje. Proč si kupovat drahý parfém, když můžete mít levnější, téměř totožnou verzi? Zastánci drahých vůní a ctitelé značek samozřejmě nemusí souhlasit. Madame Glamour Suddenly je parfém vhodný pro jakoukoliv ženu, jakéhokoliv věku. Je naprosto transparentní a zároveň cenově dostupný. Pravidelně tuto vůni kupuji kamarádkám jako dárek a ty si ho nemohou vynachválit. Sama mám doma již několikáté balení a nosím ho každý den. On prostě neomrzí. Kvalitní, levný a naprosto úžasný!

Recenze od čtenářky Zudzilly.

recenze parfému Omerta Vanilla fun

Omerta je značkou, která již za dobu svého působení na trhu vydala mnoho rozličných parfémovaných vod. Každá lahvička nese nový nápad, vůni a přináší s sebou kousek originality. Stejně tak je tomu i u vůně Vanilla Fun, která přímo vybízí ke koupi svou jemnou sladkou vůní a velmi příznivou cenou.

Neobvyklý obal

Lahvička je vytvořena na sto mililitrů a parfémovaná voda je uzavřena do velmi originálního obalu. V regálu mezi ostatními působila svým tvarem a barevností, jako pěst na oko, a to mě přimělo přivonět. Obal je proveden v oválném širokém tvaru s masivním, výrazně žlutým a neprůhledným sklem, za kterým se mihotá kapalina. Celému baňatému designu ještě na bizarnosti přidává mohutné neestetické víčko. Jenž je svou velikostí neúměrné celému obalu. Nehledě na to, zdali to byl záměr prodejce, odlišit lahvičku od ostatních, víčko jsem musela otevřít a vyzkoušet, zdali je tak odlišná i samotná vůně.

Dávkovač na přiměřené rozprašování

Po odstranění víčka nepřekvapí obyčejný dávkovač. Pohled na něj změnil až fakt, že je schopen aplikovat velmi malou dávku a mít široký rozstřik. Proto je možné rozstřikovat vůni z bližší vzdálenosti.

Omerta Vanilla fun
Omerta Vanilla fun

Sladká vůně cukrovinek

Na první přičichnutí mi proběhla hlavou spousta vzpomínek na vánoční cukroví a oblíbené vanilkové rohlíčky. Vanilkový základ je v této parfémované vodě tak silný, že při pouhém otevření provoní celé okolí. Působí tak jemně a sladce, že navozuje až pocit spánku a chutě na sladké. Po aplikaci se vůně mírně rozleží a teprve potom je možné vysledovat i další aroma. Přídavek kokosu je onou svěží složkou, která vůni vytrhává z myšlenek na vanilkový pudink a připomíná spíše procházku po exotickém pobřeží s kokosovou vodou v ruce. Lehce jsou cítit také ovocné složky.

Výdrž, která strhává body

Ať už je Vanilla Fun aplikována na jakoukoli část těla a v jakémkoli množství, její sladká a jemná vůně se pro mě velmi rychle ztrácí. Okolí její aroma cítí po několik hodin, ale jako samotný uživatel, si na vanilku velmi lehce přivykám. Nenásilně ulpí na oblečení a vlasech a při různých pohybech pak do okolí vysílá jemné voňavé chvilky, které dělají chutě na dobroty.

Kdy se vyplatí investovat do parfémovaných vod značky Omerta

Koupě této vůně se vyplatí pouze v případě, že se dáma přeje, aby její okolí cítilo sladkou a velmi jemnou vůni vanilky. Sama z použití moc nemám, protože je tak neintenzivní, že po chvíli zaniká. Stejně tak v regálu působí velice neharmonicky, má originální obal, který ne každému vyhovuje a nepůsobí příliš žensky. Náhradou za tento fakt je přívětivá cena a neopakovatelné aroma, které připomene příjemné chvilky.

Tuto recenzi nám zaslala čtenářka Tereza H.

recenze parfému DKNY Be Delicious

Dona Karan, žena, která se proslavila díky svému umění navrhovat originální a líbivé oděvy. Po vzoru svého otce, který se věnoval krejčovství, se stala návrhářkou a později vydala také řadu svých parfémů a parfémovaných vod. Jedním z jejích úspěchů je také DKNY Be Delicious. Pro milovníky květinových a ovocných vůní se jedná o malý zázrak ukrytý ve sto mililitrech, avšak za vyšší cenu, který svým nádherným obalem zlákal také mě.

Estetický obal

Samotnému vůni napovídá už tvar obalu. Jedná se o skleněnou lahvičku stylizovaného tvaru jablka, velikosti přímo do dlaně, která je dělena na dvě části. Spodní základna obsahuje samotný parfém a je navržena v přírodně zeleném, masivním skleněném designu. Naopak horní část je stříbrná a slouží jako víčko. Třešničkou na minimalistickém pojetí obalu je lehké promáčknutí na jedné straně víčka, které při troše fantazie působí jako nakousnuté jablko. Jako malá nevýhoda zavírání se může jevit protáčení víčka.

Tuto vůni mají na Notino Zde

Příjemné dávkování

Otevírání není provedeno s velkou nápaditostí, jelikož víčko stačí jen pozvednout. I přes ne zcela promyšlené zavírání je však dávkovač perfektně utěsněný, tudíž nedojde k nechtěnému úniku vůně. Po odejmutí víčka lahvička získá příjemně uchopitelný tvar. Rozstřik dávkovače je dost široký, takže není nutné ho provádět zdaleka. Na kůži se netvoří mokrá místa, naopak dávkovač rozprašuje velmi malou a účinnou dávku.

Svěží, čistá, příjemně pomíjivá

Při prvním stříknutí odradí velkou část silná vůně okurky. Za malý moment však vyprchá první dojem a hlavní role se chopí jablka a květiny. Právě tato vůně vydrží uživatelce po celou dobu. Květinová vůně nepůsobí na okolí nijak pronikavě ani ostře, spíše se stává lehkým příjemným závanem čerstvě posečené louky pokryté rosou ve svěžím letním dni.

Velmi dlouhá výdrž a odolnost

Její účinek je velice dlouhý a dokáže potěšit na celý den. Vůně se spíše než na večerní akce hodí jako příjemné zpestření dne. Dodá mi pocit čistoty, svěžesti a celý den mě drží jako v místnosti plné květin.

Tuto vůni mají na Notino Zde

DKNY Be Delicious 30 ml
DKNY Be Delicious 30 ml

Výhody a nevýhody koupě

Právě díky perfektně provedenému dávkovači vydrží vůně až několik hodin. S jejím postupným slábnutím se odkrývá její těžkost a na konci dne je již cítit spíše základní dřevo.

Cenově se na první pohled nejedná o výhodnou nabídku, avšak po zvážení výdrže a dlouhodobosti parfému, má tento produkt, co nabídnout. Jeho odolnost a uživatelce nabízí komfort po celý den, stejně jako estetické a skladné balení, které se skvěle hodí na ozdobu toaletního stolku. Výhodou produktu je, že se dá lehce kombinovat s tělovým krémem stejné vůně a tím ještě zintenzivnit zážitek z květinového a ovocného aroma.

Tuto recenzi napsala Tereza H.

Zde naleznete podrobnou recenzi na DKNY Be Delicious.

Tuto vůni mají na Notino Zde

 

Recenze parfému Little Black Dress od Avonu

Recenze od naši čtenářky Andreji N.

Výrazná dámská vůně Little black dress vás velmi ráda doprovodí na řadu událostí. Do práce či na večerní zábavu je přímo ideální. Parfémovaná voda Little black dress je velmi výrazná a tudíž vás neopustí ani ve velmi náročných situacích. Potřebnou sebejistotu vám dodá k pracovnímu pohovoru či na rande naslepo v nočním baru.  

Za kolik si vůni pořídíte a co se za vůní skrývá?

Pivoňka, gardénie, švestka a zázvor – kombinace těchto voňavých tónů dostala název Little black dress. Je výrazná, svěží a velmi sympatická. Cena této parfémované vody se pohybuje kolem 399 Kč, ovšem pořídit ji můžete mnohem, mnohem levněji. Vůni pořídíte nejčastěji v 50ml balení, ovšem výjimkou nejsou ani menší a levnější 30ml balení, která se snáz vejdou do kabelky. Vůně Little black dress patří ke stálicím voňavek od Avonu i k nejčastěji objednávanému sortimentu. Není divu, vůně Little black dress je tak ženská!

Tuto vůni mají na Notino Zde

K jakým příležitostem se vůně hodí?

Květinově orientální vůně Little black dress v sobě kombinuje tóny svěží pivoňky, zralé švestky, smyslné gardénie a výrazného zázvoru.  Právě tato vhodně zvolená kombinace propůjčuje vůni přídavné jméno elegantní. A proto se vůně hodí k velmi formálním příležitostem, jako jsou pracovní pohovory a obchodní jednání. Ovšem chybu neuděláte ani v případě, že si touto vůní ozdobíte vaše černé koktejlové šaty, které spolu s dobrou náladou vytáhnete na večerní tažení s kamarádkami – taky ne nadarmo dostala tato parfémovaná voda své jméno.

Co jste možná o vůni Little black dress možná nevěděly?

O oblíbenosti vůně Little black dress svědčí i možnost sehnání této vůně v dalších tónových variacích. Pořídit si můžete i tělový sprej, roll-on i tělový krém v této vůni. Parfémovanou vodu Little black dress můžete sehnat i v cenově výhodných sadách spolu s dalšími produkty.

Andrea N.

Tuto vůni mají na Notino Zde

Recenze parfému Perceive od Avonu

Recenze od naši čtenářky Andreji N.

Svěžest, smyslnost i chuť vydat se vstříc každému dobrodružství můžete získat prostřednictvím lahvičky dámské vůně Perceive od Avonu. Jemnou kombinaci frézie, hrušky a mošusu si zamilujete, protože zalichotí každému vašemu outfitu. Ať už se vydáte na třídní schůzky či do víru nočního klubu, vždy budete neodolatelná! Zkrátka a dobře přemýšlet, k jaké příležitosti se do této vůně zahalit u tohoto parfému nemusíte.

Za kolik si vůni pořídíte a jak obstojí nástrahám všedního dne?

Máte-li svátek či narozeniny, klidně si o vůni Perceive řekněte. Běžná cena vůně se pohybuje kolem 500 Kč, ale sehnat ji lze i za podstatně nižší cenu. Jedná se o parfém, proto je vůně Perceive tak výrazná a na kůži i oblečení jde cítit ještě dlouho po první aplikaci. Květinově-ovocné tóny jsou velmi přitažlivé, a proto své okolí nijak nepopudíte, ani když to s parfémem přeženete. Na druhou stranu však parfém Perceive rozhodně nepatří k těm, o kterých za pár okamžiků od aplikace už ani nevíte. Provázet vás bude celým dlouhým dnem.

K jakým příležitostem se vůně Perceive hodí?

Tuto vůni mají na Notino Zde

Vůně Perceive v sobě kombinuje tóny hrušky, mošusu, frézie, bílého pepře a hvozdíku. Jedná se o velmi smyslnou vůni, která je jako stvořená k různým událostem. Ozdobit jí můžete vaši večerní róbu, stejně tak ale tuto vůni můžete vzít s sebou třeba na nákupy s kamarádkou, do práce, na třídní schůzky. Parfém Perceive rozhodně nepatří k těžkým a do nosu bijícím vůním, které jsou pro citlivé nosy okolí až nepříjemné.

Co jste možná o vůni Perceive nevěděly?

Vůni Perceive běžně koupíte v 50ml balení. Ovšem sehnat ji lze i v menším 30ml i větším 100ml balení za výhodnější cenu. Zakoupit můžete i parfémovanou vodu Perceive ve 100ml balení. Stejně tak si můžete v této vůni pořídit i tělový krém a roll-on.

Parfém Perceive patří k velmi oblíbeným vůním, a proto není divu, že svou rodinku rozšířil o další vůně – Perceive Oasis či Perceive Dew. Do pánské verze vůně Perceive můžete zahalit i vaši drahou polovičku.

Andrea N.

Tuto vůni mají na Notino Zde

Recenze parfému Hugo Boss – The Scent

Některé vůně jsou podobně jako některé kousky oblečení určeny jen pro speciální příležitosti a využity jsou jen minimálně. Jiné se naopak stanou stálicemi dámských kabelek a toaletních stolků. Pro mě je takovou vůní The Scent od Hugo Boss.

Tenhle parfém patří k těm, které si určitě nekoupíte jen jednou. Je totiž velice jemný, ale přesto značně přitažlivý. Řekla bych, že mezi ostatními parfémy patří k těm rafinovaně elegantním, které na sebe zbytečně nepřitahují příliš pozornosti, ale zároveň dokážou okouzlit jak vás, tak lidi ve vašem okolí.

The Scent voní po broskvích, k hlavním esencím patří také frézie a vedle ovocno-květinové vůně se objevuje i jemný akcent v podobě kakaa.

Sladká vůně není nijak dráždivá a bez problému sedne i ženám, které si jinak v sladších parfémech příliš nelibují. S klidem v duši ji můžete využít během dne do práce, na schůzku i k večerním příležitostem. Myslím, že muži ji na ženách milují a tak je na romantická setkání přímo ideální a při tom nijak prvoplánově vyzývavá.

Tuto vůni mají na Notino Zde

Vůni stačí aplikovat jednou, maximálně dvakrát za den, vydrží opravdu dlouho. Aplikátor má široký rozstřik, takže stačí zmáčknout jen jednou a vůně se hezky roznese po pokožce i oblečení.

A co je také velkým plusem, je to, že The Scent existuje i v pánské verzi, takže se můžete sladit se svým partnerem, každý se svým vlastním parfémem.

Stejně, jako romantická lahvička v odstínu jemné růžové či champagne, je romantická i tato vůně. The Scent se prodává v baleních 100 ml, 50 ml nebo 30 ml, takže lze na zkoušku zvolit i nejmenší balení a rozhodnout se, zda vám parfém sedí.

Mě osobně sedí velmi a rozhodně je stálicí v mé sbírce. Dalšími oblíbenými vůněmi od Hugo Boss jsou také Ma Vie, Nuit či Femme a pokud vám sedne tato vůně, u značky Hugo Boss určitě najdete i další adepty do svého parfémového arsenálu.

Eliška S.

Tuto vůni mají na Notino Zde

Podrobná recenze na Hugo Boss The Scent tady na Domluvě.