Archiv pro rubriku: Chanel

Člověk vnímá luxusní firmy jako úspěšné firmy, které to měly vždy snadné. Ale nedávno jsem narazil na tento tweet na Twitteru.

Který mé domněnky vyvrátil jednou pro vždy.

Egoiste – Chanel – recenze

Konečně jsem se dostal k další mužské legendě a to vůní Egoiste od Chanelu. Tím že jsem se začal vůním věnovat v poslední době má za následek to, že neznám tyto legendární vůně v době jak přišly na trh. Což je škoda. Na druhou stranu nejsem zatížen vzpomínkami a můžu si vytvářet názor na aktuální verzi vůně a tím pádem i Vám sdělit svůj názor na vůni, kterou si můžete aktuálně pořídit a ne jen si představovat jaká asi byla před x lety. Egoiste vyšla poprvé na trh v roce 1990. Po nějaké době byla přeformulovaná, to datum jsem přesně nenašel a před pár lety, byla přeformulovaná opět. Znalci této vůně píší, že první verze a součastná verze jsou skvělé. Kdežto ta předchozí (mohli jste ji koupit i před třemi lety) byla nic moc. Tzn. pokud jste například před pěti lety zkoušeli Egoiste a nelíbila se Vám, pak ji klidně zkuste znovu. Sice už nemá takovou výdrž jak původní verze, ale z mého pohledu je to překrásná mužná vůně.

Když už jsme u té historie, tak úplně původně se tato vůně objevila pod názvem Bois Noir již v roce 1987 a v roce 1990 byla přejmenována na Egoiste.

Tuto vůni doporučuji koupit na zde na Parfums.cz .

Jak voní Egoiste

Egoiste voní dřevnatě > teple pikantně >> balsamicky > skořicově > sladce

Složení Egoiste

Hlava: brasilské dřebo > mahagon > mandarinka > koriandr

Srdce: skořice > růže > karafiát

Tělo: santalové dřevo > tabák > vanilka > kůže > jantar

Vůně voní přibližně 4 hodiny, střední až těžkou intenzitou.

Egoiste je vhodná hlavně pro podzimní a zimní období. Víc ji to sluší v denních hodinách, ale dobře je nositelná i v noci.

Jak jsem vnímal Egoiste v čase:

0:01 silná růže – skořice – karafiát >  mandarinka – mahagon

0:30 skořice – santal – růže

0:45 ten čas by jsem zde ani nepsal, ale skořice v tomto čase je úžasná, to musím vyzdvihnout

1:00 santalové dřevo – růže > skořice – tabák ; začína klesat intenzita

1:30 santalové dřevo – růže – vanilka tabák > …

2:00 tabák – vanilka – santal > ….

3:00 tabák – vanilka – kůže >  santal > … ; intenzita hodně klesá

4:00 tabák – kůže

Egoiste je konzervativní mužská vůně. Složení je i po letech moderní. I v dnešní době letí koření, dřevo a vanilka. Zkrátka jedna velká legenda. Je to elegantní, mužné.

Tato vůně se moc nehodí do kanceláře, kvůli své intenzitě by mohla vadit vašemu okolí.

Mínus může být cena, ta je jak už je u Chanel vůni zvykem celkem vysoká. Na druhou stranu vůně je kvalitní, intenzivní, elegantní.

Tuto vůni doporučuji koupit na zde na Parfums.cz .

Allure Homme – Chanel – recenze

Pánská toaletní voda. Nad touto recenzí jsem dlouho váhal, jak ji vůbec napsal. Allure Homme je totiž velmi propracovaná, velmi komplexní vůně o které se těžko něco víc napíše. Mnoho složek dohromady dává elegantní vůni. Která přináší pocit klidu, což je na vůni z divokých 90. let s podivem. Vůně prošla v poslední době reformulací, takže pokud jste tuto vůni znali z minulosti, tak budete mírně zklamáni. Nicméně o žádnou tragedii nejde.

Allure Homme je vůně, která nikdy nevyjde z módy.

Pojďme se konečně podívat jak Allure Homme voní.

Tuto vůni můžete koupit na Parfemy.cz ZDE.

Jak voní Allure Homme

Allure Homme voní citrusově > aromaticky > čerstvě pikantně > balsamicky > dřevnatě > sladce

Složení Allure Homme

Hlava: citrónová kůra > sicilská mandarinka > kalábrijský bergamot

Srdce: pepř > pačuli > koriandr …

Tělo: fazole tonka > vetiver > santalové dřevo > cedrové dřevo …

Allure Homme voní přibližně 5 hodin s tím že poslední 1-2 hodiny voní spíš při kůži tzn. menší intenzitou. Jinak voní mírnou intenzitou. Allure Homme je vůni zimní a jarní. Může se nosit jak přes den tak v noci.

Z počátku jde cítit hodně citrusů, které špiní jak citrusová kůra, tak pepř v srdci vůně. Všechno sedí na dřevitých mužném základě. Jde o vůni mužnou ideální pro dospělé muže v oblecích. Díky své menší intenzitě se hodí do společnosti, kde nemáte v plánu ubíjet své okolí svou vůni.

Allure Homme je vůní komplexní, elegantní s kterou budete u žen bodovat. Nicméně je to vůně která voní a ničím nevybočuje z řady.

Mě osobně vůně moc nezaujala, ale dokáži si představit, že si své příznivce najde.

Mé hodnocení Allure Homme – Chanel : 76%

Tuto vůni můžete koupit na Parfemy.cz ZDE.