Archiv pro rubriku: Blog

Alchymista Parfumérie Brno recenze

Tentokrát nebudu psát recenzi na vůni i když by jsem ji vlastně napsat mohl a finálně ji napíši. Ale primárně je tato recenze na zážitek, který můžete zažít u pana Hassana Awada Othmana Šejka v Brně (dále jen pan Hassan). Pan Hassan provozuje v Brně na naši zemi neobvyklou parfumérii. V této parfumérii totiž nekoupíte žádnou hotovou vůni. Ani zde nejspíš neuspějete, pokud zde přijdete náhodně z ulice. Musíte se totiž objednat a to většinou hodně dopředu a pak, až nastane váš čas, tak Vám pan Hassan pomůže namíchat vlastní osobitou překrásnou vůni, která se bude líbit právě Vám.

Pojďme se podívat jak to probíhalo u mě.

pan Hassan Awad Othman Šejk
pan Hassan Awad Othman Šejk

Jak to probíhá u Alchymisty v Brně

Má milovaná manželka o mě ví, že mám rád vůně a někdy v minulosti jsem ji říkal o nějakém parfumáři, který vytváří parfémy na míru. Jen jsem se ji o tom zmínil, že by se mi návštěva takového parfumáře líbila a dál to neřešil. Ona nezapomněla a když mi sháněla dárek k vánocům tak si na parfuméra vzpomněla. Nevěděla odkud je a jak se jmenuje, takže podle jejich slov ji dalo zabrat Alchymistu v Brně najít, ale naštěstí si s Googlem rozumí a Hassana v Brně našla. K vánocům mi darovala obálku v které jsem našel poukaz na návštěvu Alchymisty. O Vánocích jsme měli doma 2 měsiční miminko, tak se domluvila s Alchymistou, že budu moci poukaz čerpat trošku později až v létě, kdy bude naše holčička již trošku starší a všichni tři budeme moci vyrazit z Ostravy do Brna na výlet. Zarezervoval jsem červnový termín a čekal na červen. V červnu jsme tedy vyrazili na výlet do Brna.

Manželku s Eliškou jsem nechal poznávat památky a já vyrazil za Alchymistou. Den předem se z Alchymisty upozornili SMS skou, že máme domluvenou schůzku na následující den. V SMS byl datum, čas a prosba ať přijdu přesně, ani dřív ani později. Kromě SMS přišlo upozornění i emailem. Což je dle mého super, člověk má jistotu že s ním počítají a kdyby náhodou zapomněl, tak mu připomenou. A důraz na přesný čas návštěvy taky plně chápu. Pan Hassan je plně vytížen a na každého má vyměřený čas. Kdyby jsem přišel dřív tak se bude věnovat předchozímu klientu a později tak zase nebude mít potřebný čas pro tvorbu mého parfému. Během mé návštěvy se objevili u Alchymisty lidé, kteří chtěli domluvit rezervaci, nebo doufali že je je vezme hned. Těchto lidí se ujala asistentka pana Hasana.

Konec technikalií pojďme se podívat na samotnou tvorbu parfému. Po mém vkročení do prázdné provozovny, která se skládá ze dvou místností se otevřely dveře a v nich se objevil s úsměvem na tváři Hassan, uvítal mě a zeptal se zdali si dám kávu, nebo vodu. Usadil mě do křesla do vzdálenější místnosti v které kromě pultíku byly dvě skříně s regály s jednotlivými poznámkami. Pan Hassan se mě zeptal jaké vůně se mi líbí, co se mi líbí za poznámky. Já měl v hlavě připraveno několik kombinací, které se mi líbí. Přeci jen díky tomu že mi prošlo již přes sto vzorků vůní, tak jsem měl nějakou představu. Pan Hassan se chytl mého asi prvního infa, že mám rád zemité vůně. Tak začal na toto s tělem mé budoucí vůně. Z infa ode mně věděl, že mám ve vůni rád borovici, nebo cedr. Tak mi dal přivonět k těmto základním vůním, pak přidal pačuli a ještě další a ptal se na můj názor na tyto vůně. Mě se z těch vůní nejvíc zamlouval cedr i když původně jsem chtěl borovici. Pak jsme se přesunuli k srdci parfému a zde vytáhl jako první tip na vůni čaj. Nevím jak na to přišel, ale já měl jasno, i když jsme před návštěvou alchymisty nad čajovou poznámkou vůbec neuvažoval, tak čaj mi voní. V minulosti jsme pyl jenom čaj a několikrát týdně navštěvoval čajovny. Takže vůni čaje jsem dobře znal a mé srdce zatoužilo mít hlavně čajovou vůni. Tu poznámku jsme již v několika parfémech měl, ale teď ji budu mít ve své vůni. K čaji a cedru bylo třeba přidat ještě nějaké jiné poznámky.  Hassan začal navrhovat další poznámky z kterých jsme vybrali Neroli, který trošku voní jak jasmín a překvapivě pro mě bazalku. Vůni bazalky dobře znám manželka ji pěstuje jak doma za okny v truhlíku, tak na chatě v záhoně, já ji často používám v kuchyni. Takže poznámky byly vybrány. Výběr hlavně řídil pan Hassan, který mi dával přivonět a čekal na moje reakce, zdali se mi líbí, zdali nechci zkusit něco jiného podobného úplně jiného. Zkrátka zkušeně mě vedl k nějaké podobě vůně.

Alchymista Brno
Alchymista Brno

Jak jsme měli vybrané poznámky, tak vzal silné koncetráty vůní, zapřemýšlel v jakém množství je dát do parfému. Dále připravil stříkačky a prázdnou láhev na parféme. Vždy nabral určité množství koncetrátu poznámky do stříkačky a tu mi dal do ruky, aby jsem ji střikl do flakónu pro můj budoucí parfém. Tak nabral cedr, čaj, neroli, bazalku. Něčeho víc, něčeho míň. Množství si pečlivě zaznamenal na papír.

kompletuji si svůj parfém
kompletuji si svůj parfém

Zbytek flakónu doplnil lihem. Teď mě zajímalo jak ty složky zamíchá. Vzal stříkačku tou nabral nezamichaný parfém z flakónu a opět jej střikl ze střikačky do flakónu, tím se složky promíchaly. Jak byl parfém namíchan, tak se mě zeptal na mé šťastné číslo. Tím mě dostal, protože jsem nikdy nad svým šťastným ani oblíbeným číslem nepřemýšlel. Tak jsem řekl den mého narození. Vzal prupisku a na nálepku napsal No.24 a já tak mám můj parfém No.24 . Po dokončení mě vzal do vedlejší místnosti, která je spíš prázdná a tam střikl můj nový parfém do vzduchu a mě vyzval, aby jsem se prošel skrz můj parfém. To bylo poprvé kdy jsem jej ucítil a hned se do něj zamiloval. Pak mi parfém ještě střikl na ruku a já si začal vůni užívat plnými doušky. Vůně se mi moc líbí. Je to zemitá mužná vůně v které je nejvíc cítit čaj a bazalkou. Neroli vůni dodává takové čertovské mihotání a tím tlumí absolutní těžkost vůně. Vůně bude skvělá hlavně na podzim a v zimě. Intenzita vůně je super. Skončili jsme trošku dřív než měl přijít další zákazník, nejspíš zákaznice, protože nejvíc navštěvují pana Hassana ženy. Tak se šel pan Hassan nadýchat čerstvého vzduchu ven. Já jsem od na ulici zjistil, že přesné složení vůně má, takže ji může pro mě znovu namíchat poslat poštou. Ale současně říkal, že většinou si své vůně chtějí lidé mírně poupravit, aby měli něco trošku jiného. Já jsem z vůně nadšen a vřele doporučuji všem fandům parfému Alchymistu v Brně navštívit.

Přístup pana Hassana je skvělý. Děkuji mu za můj parfém.

Víc se o Alchymistovi v Brně dovíte na jeho strankách .

Můj parfém No.24
Můj parfém No.24

TOP 10 pánské parfémy

Pojďme se spolu podívat na TOP 10 nejoblíbenějších pánských parfémů u nás. V tomto výběru nenaleznete nejlepší parfémy, ale ty neoblíbenější tzn. nejprodávanější. Zkusím zde rozvést můj postřeh, proč je zrovna tato vůně u  nás nejoblíbenější. Většinou kromě toho že je vůně dobrá je důvod cena, výkon. Intenzita reklamy a značky a mnoho dalších důvodů.

Pojďme se podívat na ty nejlepší.

TOP10 nejoblíbenější pánské parfémy

TOP 1 – Hugo Boss Boss No.6 Bottled recenze – 84% na Domluvě – tato nejoblíbenější a nejprodávanější vůně má několik atributů, které z vůně dělají TOP vůni a to nejen u nás. Vůně je univerzální, elegantní, má dobrou intenzitu, výdrž. Na to že jde o luxusní značku Hugo Boss, tak vůně není tak drahá, takže láká i na značku a cenu výkon.

TOP 2 – Armani Acqua di Giorecenze – 78% na Domluvě – Jde o harmonii sladké a slané vody, slunného tepla na kůži. Z této vůně sálá svoboda plná větru a vody a právě ta svoboda muže láká po celý život. Jedna z nejpopulárnějších letní vůní, kterou muži milují již déle než 20 let.

TOP 3 – Paco Rabanne 1 Millionrecenze – 82% na Domluvě – Proč lidi použivají parfémy? Na to je jednoduchá odpověď. Protože chtějí vonět a 1 Million toto plní vrchovatou mírou. Vůně je oblíbena hlavně u mladých mužů.

TOP 4 – Lacoste Essentialrecenze – 86% na Domluvě – Před deseti lety všestranný hit, dnes už je to trochu málo, slabší intenzita i výdrž i když cenově OK a možná proto je mezi muži pořád tak oblíbená.

TOP 5 – Davidoff Cool Watterrecenze – 82% na Domluvě – Naprostý univerzál. Jak pro druh nosení, tak pro věk. Tato svěží a přitom ostrá vůně právě pro tyto důvody muže baví. Obvzlášť Ty co nechtějí řešit kdy a proč mají tu nebo onu vůni nosit.

TOP 6 -Versace Eau Frachie for Men – tuto vůni jsme na Domluvě zatím nerecenzovali – v kostce Univerzální svěží vůně, která voní cca 6 hodin. Budete si připadat, že sedíte u pláže u středozemního moře. Pokud ovšem hledáte nějakou originální vůni, tak pro Vás tato vůně není.

TOP 7 – David Beckham Instick  – tuto vůni jsme na Domluvě zatím nerecenzovali – v kostce Vůně pojmenované po celebritách většinou nejsou nic moc, nicméně brand celebrity vůně prodává. V tomto případě to není jen David Beckham, ale i samotná vůně. Za super cenu muž dostane zajímavou citrusově, aromatickou, dřevitou vůni v které dominuje vetiver, citrusy a anýz. Elegantní záležitost, která ohromí hlavně poměrem cena výkon.

TOP 8 – Christian Dior Fahrenheit toaletní vodarecenze – 88% na Domluvě – Děsivě mužská vůně. Jedna z nejlepších vůní, která byla stvořena. Fahrenheit není vůbec jednoduchou vůní, ani u něj nemusí jít o lásku na první pohled. A možná proto lidi baví již přes 25 let a nepřestává bavit. Skvělá vůně se super výdrží.

TOP 9 – JOOP! Homme – tuto vůni jsme na Domluvě zatím nerecenzovali – v kostce růžová sladká vůně to je skoro neslučitelné s mužem, ale jak je vidno, tak se tato vůně mužům moc líbí, jinak by nebyla v TOP 10. Jeden z plusů je neskutečná výdrž. Další je to, že vůně je nezaměnitelná, proměnlivá v čase.

TOP 10 – Dolce & Gabban a Light Blue Pour Homme  – tuto vůni jsme na Domluvě zatím nerecenzovali – v kostce, další solidní citrusová letní vůně

To jsou ty nejprodávanější vůně u nás. Určitě to nejsou Ty nejlepší vůně, ale dobré byt musí, jinak by je muži nekupovali. Často jde o univerzálnější vůně za dobrý poměr cena výkon. Pokud hledáte ty nejelepší vůně, tak pak koukněte na stránku nejlepší pánský parfém. V tom článku naleznete TOP 10 podle hodnocení v recenzích zde na Domluvě. Žádná z vůní  tohoto TOP tam není.

Jaký parfém máte darovat muži k Vánocům?

Darovat vůni je na jednu stranu jednoduché, na druhou stranu hodně složité. Každému z nás se líbí něco jiného. Někdo má rád silné vůně, někdo jemné. Jeden miluje sladké vůně, někdo je nesnáší a má rád kořeněné a tak by jsem mohl pokračovat. Ale i přes to úskálí je vůně jeden z nejklasičtějších dárků k vánocům. A jde to znát i z předvánočních reklam. Já teď nebudu psát proč je dobré vůni darovat, o tom píši například na webu, který se věnuje dárkům pro muže. Například v článku vánoční dárky pro manžela , ale o tom psát opravdu nechci.

Chci zde udělat krátký seznam vůní o kterých si myslím, že jsou kvalitní, zajímavé a stojí za to o nich pouvažovat jako o dárku pro muže k vánocům. V kostce vedle vůně vypíši klady, zápory i to jak v kostce vůně voní, ale dál Vás odkáži na podrobnou recenzi.

Pojďme na to

tipy na mužské parfémy k Vánocům
tipy na mužské parfémy k Vánocům

Seznam vůní pro muže, které jsou skvělým dárkem k Vánocům

Moje absolutní TOP aneb čtyři vůně, které by jsem k Vánocům chtěl já. Možná to bude číst i můj ježíšek 🙂 .

Dior Dior Homme Intense

94%

V úvodu levandule, v srdci kosatce a tělo krásné dřevité. Pro některé muže možná až moc květinové, ale voní to krásně, kvalitně a elegantně. Lidé na tuto vůni pějí chválu. Výdrž skvělá. Je to takové teplo v láhvi.

Dior – Dior Homme Intense – recenze

Pour Homme Extreme Bottega Veneta

90%

Jestli v předchozí vůni může některým mužům vadit moc květin, pak tato vůně je pravým opakem. Jde o pikantní dřevitou vůni. Jako u Homme Intense tak i u této vůni jde o naprostý vrchol elegance. Tentokrát v úvodu ucítíte borovici, jalovec, později jedli. Tomu všemu bude přidávat šibalské růžky bergamot a chilli a vše krásně hladit skoro šest hodin krásná kůže. Naprosto úžasná vůně, která u nás není skoro vůbec rozšířena. Pro mě naprostý favorit. A míň procent u mě má jen z toho důvodu, že na někoho to může být až moc dřevité. (vůně jehličí)

Pour Homme Extreme Bottega Veneta – Bottega Veneta – recenze

Armani Acqua Di Gio Profumo

90%

Po dvou zimních vůních tu mám dvě letní, které miluji a chtěl by jsem je k Vánocům. První je aromatická po moři vonící Acqua Di Gio Profumo. Nádherné mořské tóny, šalvěj s rozmarýnem a kadidlem vytvářejí mix, kterému ženy neodolají. Opět nádherné elegantní.

Acqua Di Gio Profumo – Giorgio Armani – recenze

Hermes Terre D’Hermes Eau Tres Fraiche

94%

Miluji zemité vůně a Terre D’Hermes Eau Tres Fraiche je právě touto vůní. Nádherný zemitý pomeranč v srdci zemitá pelargonie zajímavě pulsuje a obejvuje se i v době, kdy si už myslíte, že vůně dávno vyprchala. Pro mě jedinečná vůně.

Terre D’Hermes Eau Tres Fraiche – Hermés – recenze

To jsou mé čtyři favority, ale je mi jasné, že tyto vůně nemusejí sedět všem. Já osobně si myslím, že tyto vůně ocení muži ve věku 25-60 let. A protože i mladší muži chtějí vonět, tak i pro ty co hledají vánošní dárek pro mladší muže mám zde TIPy.

1 Million

82% pro mladé muže 94%

Hit pro dospívající a mladé muže. Nasládlá klasika, která voní a voní. To je přesně to co mladí muži potřebují. A když tuto vůni dostanou, tak budou vědět že dostali kvalitu. Z počátku jde o smíchanou mátu, grapefruity a mandarinky. Později vynikne skořice s kůží a jantarem. Je to velmi teplé, sladké a svěží. 1 Million je vůně pro lid, kteří chtějí vonět. Jde o trendy koženou vůni.

1 Million – Paco Rabanne – recenze

Hugo Boss Boss No.6 Bottled

80%

Naprostá klasika klasik. Úžasně univerzální vůně, která je i po letech moderní. Právě možná kvůli tomu že No.6 Bottled je nedbale elegantní vůně a to je trend pro letošní vánoce. Vůně je vhodná pro všechny věkové skupiny a hodí se skoro pro všechy příležitosti. Proto ji mají muži rádi. A ženám se na mužích líbí. V kostce jde o krásně skloubenou vůni jablka, skořice a vanilky + pár dalších přísad.

Hugo Boss Boss No.6 Bottled – recenze

Sander for Men – Jil Sander

88%

Můj poslední tip na vánoční dárek spadá do kategorie levných vůní. Jde o klenot mezi levnými vůněmi. Takže pokud nechcete za vůní utrácet velký peníz, pak se přikláním právě za tuto vůni, nebo za výše zmíněný Hugo Boss Noss No.6 Bottled. Jil Sander je univerzální vůně, přes to že je levná, tak není obyčejná. Ideální pro denní nošení do práce atd. Hlavní složky vůně jsou břečťan, pepř, cypřiš …

Sander for Men – Jil Sander – recenze

 

Doufám že jsem Vám tímto poradil a pokud ne, tak se koukněte na další recenze na tomto webu, aktuálně jich je 79 tak snad Vám pomohou.

Vůně k vánocům jsem doporučoval již loni v článku Jaký parfém koupit muži k Vánocům? Některé tipy jsou podobné, protože už tehdy jsem o některých skvělých vůních věděl, jiné jsou nové, protože za ten rok jsem objevil několik nových vůní, které stojí za doporučení.

Přeji Vám pěkné prožití vánočních svátků.

přeji pěkné Vánoce
přeji pěkné Vánoce

Kde na vzorky a odstřiky parfémů v Ostravě

Bydlím v Ostravě a k vzorkům a odstřikům parfémů se snažím dostat v mém městě. Zdroje o kterých aktuálně vím jsou pro Ostraváky tři. Možná jich je víc, ale zatím jsou pro mně utajeny.

  1. zdroj vzorečků je Parfumeries

První zdroj na který jsem narazil a který využívám nejraději je parfumérie Parfumeries.cz mám to v pěším dosahu ode mně z domu. Parfumérka s eshopem na Výškovické v areálu Kotvy nenabízí odstřiky. Ale za 20,- Kč se tam dají koupit vzorečky. Zdroj je to nestálý, ale často jsou zde novinky a hlavně jde o originálně udělané vzorečky i s papírovým obalem, takže ten vzoreček a následně fotka pro recenzi tady na stránkách nějak vypadá. Vzorky jsou většinou od pár značek, ale to nevadí, alspoň budu mít tyto značky lépe zmapovány.

2. zdroj tentokrát odstřiků mám v Marianet

Do dneška to byl pro mě jediný zdroj odstřiků v OV a když se to veme, tak je to jediný zdroj který znám, protože třetí zdroj není na počkáni. Kdežto když příjdete do Marianetu , tak Vám tam obsluha na počkáni vzorky vyrobí. Jak mi holky z obsluhy nedávno prozradili. Lepší je si vzorky objednat přes jejich eshop a pak je vyzvednout. Jsou lépe popsané a hlavně v eshopu jsou všechny. Hodně parfémů totiž mají ukrytých pod pultem, takže člověk neví že je mají a tím pádem si odstřik „podpultovek“. nepořídí. Zde je reportáž z mé první cesty do Marianetu.

3. zdroj jsou odstřiky z parfums.cz

Parfums.cz asi nemá cenu představovat. Je to Brněnský eshop, který vyrostl do obrovských rozměrů a svým obratem a cenou válcuje vše kolem sebe. Nedávno expandoval i do Ameriky a to hlavní nově mění jméno na Notino. A proč jej zmiňuji. Díky tomu jak jsou velcí, tak mají v Ostravě výdejnu a vím že se chystá i nová velká prodejna. Když si v eshopu objednáte vzorky, tak je máte do dvou dnu zdarma na oné vydejně. Takže je řadím taky do zdroje odstřiků. Protože jejich nabídka je obrovská, včetně hodně niche parfémů, tak je opravdu z čeho vybírat. Já jsem si u nich dnes vyzvedl velkou várku odstřiků, zatím jsem volil ty nejznámnější vůně, které zde ještě nemám sepsány, plus pár lahůdek. Už se těším až základ zmapuji a budu se bavit specialitkami, které i na Parfums mají. Ještě k odstřikům z Parfums. Jsou pěkně popsány. 1 ml jsou jen flakónek. ale 2ml a 5ml už mají rozprašovač. Odstřiky byly v bublinkové folii cca po pěti kusech. Já ve středu večer objednávala (byl svátek) a už ve čtvrtek odpoledne mi přišla SMS že si mohu objednávku vyzvednout. Tzn. bylo by to do dne, kdyby jsem měl cestu kolem.

jak jsou zabaleny odstřiky z Parfums
jak jsou zabaleny odstřiky z Parfums

Fotky v tomto článku jsou právě z rozbalené zásilky vzorků od Parfums.cz

nové odstřiky
nové odstřiky

Už se těším na to jak budu nové vůně zkoušet a hodnotit.

Domluva.cz slaví první rok – mé aktuální nejlepší pánské vůně

Ani se to nezdá, ale 29. července 2015 jsem zde na Domluvě napsal svůj první příspěvek o vůních. Tehdy jsem byl co se týče znalostí vůní celkem nedotčen. Proč tedy vůně? Ve svém volném čase se snažím budovat internetové stránky za účelem vydělávaní peněz z reklamy. Jedna z forem výdělků je affiliate. Ten funguje tak že člověk například píše o nějakém produktu, tématu, při tom odkáže na eshop a když si čtenář něco v obchodě objedná, tak já dostanu procentuální provizi z objednávky. Pokud se to dělá tak jak se snažím já, nebo i jiní poctiví inzerenti, tak jde o win – win – win strategii. Tzn. já přinesu nějakou užitečné informace o produktu o kterém něco vím a doporučím nějaký eshop, když něco koupí čtenář ode mně, tak je to pro mě win, i když zrovna parfémy tak velké provize nemají. Když někdo hledá informace o nějakém produktu v tomto případě o vůních a najde recenzi, tak mu to pomůže v jeho rozhodování a když pak má doporučeno kde nakoupí, tak je to i pro něj výhra. Dostal informace, eshopy na které je odkazované patří k levným, to že nakoupí po příchodu například z této stránky nemá dražší. Takže taky z toho těží. No a obchodník, ten platí jen, když z návštěvnosti z webu se někdo promění v zákaznika. Tzn. má to jeden z nejlépe měřených  a výkonných kanálů takže taky win. No a já před rokem hledal další téma, které by jsem chtěl dělat. Chtěl jsem dělat recenzní web a chtěl jsem si věci reálně vyzkoušet. Což u dražších věcí není moc reálné, asi těžko budu kupovat deset vysavačů, aby jsem je otestoval. Co mě napadlo byly vůně, poblíž mého domova je parfumérie, kde se dá občas koupit vzorek. V jiné parfumérii se dají koupit odstřiky. Jinde si zase mohu otestovat z testeru na papír nějaké vůně. Tak jsem si říkal zkusím to. Budu dělat poctivý recenzní web na pánské vůně. Do té doby jsem měl vždy jen jednu vůni a ta když docházela, tak jsem většinou dostal novou.

Je mi jasné, že o vůních jsem před rokem nevěděl nic a dostat do toho bude těžké. Jenže z jiných aktivit vím, že nabíraní zkušenosti vždy nějakou dobu trvá a zabere to nějaký čas. Důležité je začít. Takže mé první recenze byly spíš redukcí názorů z jiných recenzí a to hlavně z českého Arome a anglické Fragrantica.com + můj nováčkovský názor. Po roce musím říct, že díky přečtení stovek, nebo spíš tisíců názorů se dokáži koukat na vůně úplně jinak a vím že v budoucnu to bude ještě lepší. Určitě zatím nejsem žádný znalec, ale většinu názoru si na vůni už dělám sám, hlavní složky ve vůni většinou rozpoznám. Hlavně si myslím, že mé recenze přinášejí co nejobjektivnější názor na vůně a to z mého pohledu, ale i z pohledu většiny lidí. V poslední době do recenzí dávám víc a víc mých názorů a postřehů. A myslím, že informace z Domluvy jsou určitě víc přínosnější, než přebírané tiskové zprávy od výrobců, které na mnohých stránkách vídám. Samozřejmě že k pěkným recenzím, které jsou na blogách odbornic a odborníků mám ještě daleko, ale slibuji, že se budu snažit k jejich úrovní dostat.

Za rok jsem vůním propadl a ony se staly mým koníčkem.

vůním jsem propadl
vůním jsem propadl

A proč toto píši? Mohl jsem napsat, že máme první rok, že jsem za rok vyzkoušel a napsal 73 recenzí a 83 článků. A že je to vše skvělé, že jedeme dál. Ale já chci být upřímný a popisovat nejen vůně tak jak jsou. Doufám, že Vám mé stránky pomohou ve vaši lepší orientaci mezi vůněmi.

Mé TOP 3 za rok hledání

TOP 3 letní vůně

L’Eau d’Issey Pour Homme Fraiche – Issey Miyake – recenze – citrusově zemitý držák, já ty zemité vůně miluji. Tuto vůni jsem si nechal koupit k narozeninám, přitom vím, že nestíham nosit ani vzorky, zkrátka baví mě i když nemá žádný wow efekt. Hlavně ty závany později.

Acqua Di Gio Profumo – Giorgio Armani – recenze – citrusový úvod s krásným bylinným srdcem, které na pozadí zlobí má oblíbená pelargonie a to vše hladí mužné kadidlo v základu. Tuto vůni mi hodně chválila manželka.

Terre D’Hermes Eau Tres Fraiche – Hérmes – recenze – trochu podobná úvodní vůni co se týče citrusů a zemitosti, jen zde dominuje zajímavý pomeranč, srdce hladí pelargonie a v srdci dřevité tóny. Mě tato vůně hodně voní, manželka z ní zas tak nadšená není, hlavně v úvodu.

TOP 3 zimní vůně

Pour Homme Extreme Bottega Veneta – Bottega Veneta – recenze – pro mě jednička ve vůních. Nádherné jehličnany, skvělá kůže. Někdo by mohl namítnout, že to voní jak o vánocích. Mě to připomíná svěží les. Tuto vůni by jsem chtěl někdy vlastnit. Ale vzhledem že nestíhám užívat ani vzorky co mám, tak si pro vyšší cenu nechci zatím kupovat. Takže ježíšku pokud toto čteš, nebo někdo kdo pro mě shání dárek zde máte tip.

Dior Homme Intense – Dior – recenze – levandule, kosatce, dřevo skvělá výdrž a intenzita dělá z této parfémové vody vynikající vůni. Je to takové léto v láhvi pro zimní období.

John Varvatos – John Varvatos – recenze – švestky, kůže, fíky to jsou dominantní složky v této vůni. Mě tato vůně hodně baví, škoda jen že tak málo vydrží. Jinak by to byla naprostá pecka.

Mé plány do budoucna

Do dalšího roku mám v plánu pokračovat v podobném tempu a nasazení dál v objevování mužských vůní. Mám v plánu vylepšit web, hlavně pro lidi, kteří hledají svou vůni, aby byl pro všechny co nejvíc užitečný.

Kamil Staš

 

 

Parfémový podpis

Nedávno jsem četl na anglickém portálu o parfémech www.fragrantica.com článek „Signature Parfumes“ and „My Parfume Self“ Byl to přesně ten článek, který jsem potřeboval. Občas se v recenzích objevuje, že by tento parfém mohl být Parfémový podpis . Asi nejen mě, když se s tímto pojmem potká je jasné o co +- jde. Ale v článku jsem pochopil, že parfémový podpis v dnešní době již není to co bývalo před desítky lety. Pojďme se na to podívat.

Podpisový parfém je vůně, podle které Vás pozná rodina a přátelé i když vás zrovna nevidí, ale podle vůně ví že zde jste. Zkrátka vůně která musí být identifikovatelná tzn. ne masovka, kterou nosí hodně lidí. Mělo by jít o vůni, kterou nosíte opravdu často.

Jenže ….

V minulosti byl parfém značkou luxusu. Takže žena před sto lety nosila celý život jeden parfém a ten neměnila. Kdyby tak učinila, tak by to byl poprask podobný novému milenci.

Dnes když jsou kvalitnější vůně dostupnější. Tak nám jak výrobci, tak i společnost nutí nosit pro každou příležitost jinou vůni. Jedna je do teplého počasí, druhá do zimy. Jedna se hodí pro denní nošení, jiná pro noční … .

Dobře mezi parfémy by se daly najít i univerzální vůně, ale ty nejsou tak unikátní a hlavně vůně jsou dnes často přeformulovávany, nebo se přestávají vyrábět.

Takže osobně si myslím, že dnešní parfémový podpis je spíš styl vůně, který nosíme. Tím dáváme najevo jak vidíme svět a co mu chceme říct.  Někdo má rád zemité citrusové vůně. Někdo pro změnu svěží vodní vůně atp…

Vůně skvělý dárek k Valentýnu pro muže

Chcete muži darovat k Valentýnu vůni a nevíte jakou? Pak právě vám by se mohl hodit tento článek. Jde o tipy na opravdu povedené vůně o kterých jsem tu v minulosti psal a zaujaly mě.

Vůně k Valentýnu pro mladé muže

Ultra Male

Jde o sladkou vůni v které dominuje skořice. Z počátku než se objeví Vás okouzlí hruška, později skořice a finálně velký přísun vanilky.Skvělá vůně, která je intenzivní, sladká mladým mužům sluší. Víc o této vůni v této recenzi.

Ultra Male - Jean Paul Gaultier
Ultra Male – Jean Paul Gaultier vzorek

1 Million

Jedna z nejoblíbenějších vůní mezi mladými. Z počátku příjemná kombinace máty, grapefruitu a mandarinky, později skořice a mužná kůže. Je to teplá svěží sladká vůně. Skvělá výdrž a intenzita dělá z této vůně zasloužený hit. Víc se o této vůni můžete dočíst v této recenzi.

1 Million - Paco Rabanne - recenze
1 Million – Paco Rabanne

Vůně k Valentýnu pro starší muže

Pour Homme Extreme Bottega Veneta

Má nejoblíbenější vůně. Firma Bottega Veneta chtěla touto vůni nahodit atmosféru muže, který jde z Benátek na sever do Dolomit a tam tráví nějaký čas na horské chatě. K chatě vanou větry z lesů a tak nějak voní tato vůně. Z počátku nádherně po borovici a jalovci později po jedli a kůži. Nádherně to vše do sebe zapadá. Příjemná vůně elegantní, originální. Skvělá do chladného počasí. Víc si o této vůni můžete přečíst v této recenzi.

Pour Homme Extreme - Bottega Veneta - recenze
Pour Homme Extreme – Bottega Veneta – recenze

Terre D’Hermes Eau Tres Fraiche

Předchozí vůně je vůně do chladného počasí. Pro teplé dny mám jinéh favorita a tím je tato vůně. Naprosto úžasný pomeranč s citrusy v úvodu v srdci parfému doplní pelargonie a v základu a na konci to voní hlavně zemitě dřevitě. Letní citrusová vůně, která voní čerstvě a zemitě zároveň. Tato vůně má takové magické návraty, kdy se občas objeví citrusová závan i v době, kdy už vůni dávno necítíte, ale to je až po dlouhé době po její nanesení. Jde o zajímavou letní vůni, kterou vřele doporučuji. Víc si o vůni můžete přečíst v této recenzi.

Terre D'Hermes Eau Tres Fraiche - vzorky
Terre D’Hermes Eau Tres Fraiche – vzorky

 

Jiné články na téma Valentýn

Dárky k Valentýnu

Dárky pro muže k Valentýnu

 

Akce v kamenné parfumérii

Dnes den před Štědrým dnem, jsem byl v jednom nákupním centru. Mnoho lidí shánělo vánoční dárek na poslední chvíli a prodejny je lákaly. Některé prodejny lákaly k nákupu slevami, ať už po vánočními, jiné na letákové slevy. Našel jsem plakát s 50% a 40% slevami na vybrané parfémy a toaletní vody. Nedalo mi to a plakát jsem si vyfotil. Chtěl jsem porovnat, zdali se při tak skvělé slevě oplatí nákup vůně v kamenné prodejně. Nebo mám i takto vysoké slevy v kamenných parfumériích přehlížet. Nebudu zde zmiňovat o jakou parfumérii šlo, jen poodhalím, že šlo o renomovanou firmu. Cíl článku totiž není shazovat či zatracovat prodejce parfému, protože plně chápu, že kamenné obchody mají úplně jiné náklady, než eshopy. Spíš chci poukázat na možné cenové rozdíly.

z letáku

50% sleva

Bright Crystal – Versace 50 ml Edt 1999,-  Kč / 1000 ,- Kč ,na internetu také v akci aktuálně za 815,- Kč

Eclat D´Arpege – Lanvin 50 ml EdP 1599,- Kč / 800,- Kč , na internetu 587,- Kč

Donna – Trussardi 30 ml EdP 1359,- Kč / 680,- Kč , na internetu 757,- Kč

Tommy Girl – Tommy Hilfiger 30 ml EdC 1099,- Kč/ 550,- Kč , na internetu 398,- Kč

Tommy – Tommy Hilfiger 30 ml EdT 1059,- Kč / 530,- Kč , na internetu 399,- Kč

Pour Homme – Versace 50 ml EdT 1699,- Kč / 850,- Kč , na internetu 808,- Kč

40% sleva

U 40% slev vybírám jen pánské vůně, protože tyto stránky se věnují pánským vůním.

Le Male – Jean Pail Gualtier 75 ml EdT 1659,- Kč / 995,- Kč , na internetu 837,- Kč, recenze na Le Male

Man in Black – Bvlgari 30 ml EdP 1559,- Kč / 935,- Kč , na internetu 680,- Kč , recenze na Man in Black

Ceny ze dne 23.12.2015

Až na jeden případ měl internetový obchod lepší cenu, než parfém, který byl v kamenné parfumérii slevněný o krásných 40% – 50%. Na druhou stranu v obchodě si kupující může vůni očuchat, což po internetu nejde.

Klady nákupu parfému v akci v kamenné parfumérii:

  • oproti ceně vůně bez akce ušetříte
  • před nákupem si můžete vůni vyzkoušet, zdali je tato vůně ta pravá
  • nemusíte čekat na balíček, vůni si odnesete hned
  • nemusíte platit poštovné

Zápory nákupu parfému v akci v kamenné pardumérii:

  • většinou je vůně pořád o něco dražší než v eshopech, na druhou stranu pokud budete platit poštovné, tak se Vám možná nákup v kamenné parfumérii může vyplatit

Jaký parfém koupit muži k vánocům?

Na těchto stránkách se věnuji mužským parfémům. A parfémy muži často objevují pod stromečkem coby dárek. Zkusím Vám poradit, s jakou vůni u muže pod stromečkem zabodujete.

Jak vybrat tu správnou vůni pod stromeček?

Než se vrhnu na konkrétní tipy, tak zde zkusím trošku rozvinout úvahu o tom, jak si myslím, že by jste měli muži vybírat vůni coby dárek, tzn. kupovat vůni bez muže pro muže.

Buď znáte mužův parfémový vkus, nebo jej neznáte. Pokud jej znáte a víte, že má rád například sportovní vůně, pak máte vyhráno. Vyberte mu nějakou sportovní  vůni, na sportovní vůně můžete kouknout například pomoci štítků na tomto webu. Které naleznete v levém sloupečku.

Pokud ovšem o mužově parfémovém vkusu nevíte, nebo si myslíte, že vůně střídá, pak to budete mít s výběrem těžší. V tom případě by jsem začal věkem muže. Mladší muži víc ocení ležérní, sladké vůně. S kterými budou moci bodovat v klubech a dobývat jim dívčí srdce. Starší muži budou víc tihnout k elegantním vůním. Pokud je muž sportovec, pak mu můžete koupit již zmiňovanou sportovní vůni.

Sáhl by jsem spíš po nejkupovánějších vůní, než experimentoval. Protože při experimentování hrozí, že se do vkusu muže spíš nestrefíte než strefíte, experimentování nechte na samotném muži. Vy mu chcete dát dárek k vánocům z kterého bude nadšen.

Aby jsem Vás v následujících tipech neuvedl v rozpak. Protože následující tipy na vánoční dárek ve formě parfému jsou tipy spíš na novější parfémy, než na známé klasiky. To že by se nemělo experimentovat za tím si stojím. Jen Vám zkusím dát tip na vůni, která je moderní a trendy a přitom v budoucnu se klidně mohou stát nejprodávanějšími klasikami.

Nebudu zde popisovat něco co jsem popisoval v minulosti. Jen Vás odkážu na jednotlivé recenze.

Sladké mužské vůně k vánocům

Ultra male – dokonalá kombinace hrušky, skořice a vanilky, která nádherně dlouze voní. Vhodý dárek pro mladší muže 15-30 let. Kteří si plnými doušky užívají život, navštěvují kluby, kulturní akce. Ultra Male má i krásný flakón, takže váš vánoční dárek nebude jen krásně vonět, ale i krásně vypadat.

Elagantní vůně stlačena v láhvi

Hledáte li vánoční dárek pro muže 30-60 let a chcete spíš něco elegantního. Co voní krásně a dlouze, pak právě Vám doporučuji vůni Dior – Dior Homme Intense . Karamelizovaná levandule je vystřídana fementovanou hruškou s kosatcem. Možná to zní divocem, ale tato vůně je opravdu nádherná a elegantní. Myslím si že muž který tuto vůni dostane k vánocům bude z ní nadšen.

Darujte pod stromeček nejklasičtější pánskou vůni

Nejoblíbenější mužskou vůní po mnoho let je vůně Hugo Boss Boss No.6 Bottled. Tuto vůni i dnes firma Hugo Boss propaguje v televizi a dobře ví, že se ji to oplatí. Protože muži ji milují a ženy ji milují na mužích. Zkrátka klasika, jejiž jedinou výhodou může být ta, že takto může vonět víc mužů ve vašem okolí. Ale já si myslím že muži toto neřeší a proto pouvažujte nad Boss No.6 coby ideálním voňavým vánočním dárkem.

Vánoční dárek pro muže ve formě aromatického skvostu

Výše napsané tipy jsou vůně převážně sladké. Pokud hledáte elegantní mužskou vůni. Která je aromatická dřevnatá a voní úžasně. Pak právě vám doporučuji vůni Pour Homme Extreme Bottega Veneta. Zkvostná vůně, která evokuje procházku v aromatickém lese.

Jiné vánoční dárky pro muže

Pokud si myslíte, že si netroufáte na to darovat muži k vánocům vůni. Nebo si myslíte, že by bylo lepší koupit jiný dárek, než je vůně. Pak právě Vás by mohly zajímat tyto články na stránkách www.netradicnidarkypromuze.cz

Vánoční dárek pro muže

Vánoční dárky pro muže 2015

a mnoho dalších

Mé tipy na vůně k vánocům pro muže v roce 2016 naleznete ZDE.

 

Včera jsem vyrazil na průzkum parfumérie Marianet

Všechny vzorečky, které zde popisuji jsem si pořídil v parfumérii Parfumeries.cz . Jenže nové vzorečky se objevují jednou za čas a tak jsem začal hledat další zdroj, kde by jsem si mohl pořídit další vzorečky. Na internetu mi vyjelo několik parfumérií v Ostravě, ta pro mě nejdostupnější byla parfumérie Marianet. Prvně jsem měl plán, že si do ní odskočím z tramvaje a pak zase budu pokračovat tramvají dál. Nakonec jsem do ní jel autem. Zaparkoval jsem skoro před dveřmi a v očekávaní jsem šel zjístit zdali mají na prodej i vzorečky. Ty neměli, ale kromě velké nabídky parfémů nabízeli i odstřiky. Tak jsem si pořídil mých prvních pět odstřiků. Vzal jsem si nějaké mužské klasiky jako je 1milion, Dior Fahrenheit, CK Reveal Men a pak novinku Dior Sauvage a Bottega Veneta Pour Homme ať ji mohu porovnát s Bottega Veneta Pour Homme Extreme . Klasiky jsem si vzal, ať se zorientuji v oblíbených vůních a mohu k ním přirovnávat věci které zkouším. Samozřejmě chtěl jsem si toho odnést mnohem víc, ale musel jsem se krotit, až ty vůně všechny vyzkouším a napíšu o nich, tak nejspíš Marianet znovu navštívím. Tentokrát už raději se jmenným seznam. Ať nejsem v rozpacích co si mám vzít.